Siin on turvaline
TÄNAPÄEV

Spordimeka, mis aina uueneb ja areneb


  • Kääriku spordikeskuses käib pidev arendamine
  • Praegu on käsil toitlustus- ja koolitushoone uuendamine
  • Klientide huvi teenuste ja spordirajatiste vastu on üha kasvav
  • Tänavune aasta on Kääriku spordimeka ajaloos üks parimaid

Pidevalt uuenev ja arenev kena ja vaikne kohake Valgamaal on nüüdisaegne treeningu- ja olümpia ettevalmistuskeskus ning seeläbi ka piirkonna ettevõtluse edendaja, samuti tööandja.

Totaalse muutumise läbi teinud spordimekas on ehitatud juba aastaid. Seal on spordikompleks hotelli, puhkemajade, spordirajatiste (spordihall, kergejõustiku­staadion, pallimänguväljakud, väliujula), konverentsi- ja toitlustuskeskuse, järveäärsete saunade, suusastaadioni ning matka- ja suusaradadega. Tänavu suvest on taas avatud täielikult uuendatud hotell.


Peale sportimise ka õpitakse

Praegu on Eesti spordi treeningukeskuses käsil toitlustus- ja koolitushoone uuendamine. Tööd hõlmavad peale söögisaali ja köögi täielikule uuendamisele ka konverentsiosa sisustamist tänapäevase multimeediakeskkonnaga, et tagada keskuse tegemistes targa spordikeskuse eesmärke.

«Me mitte ainult ei spordi, vaid ka õpime ja õpetame sportlasi ja treenereid,» ütles Kääriku spordikeskust haldava sihtasutuse Tehvandi Spordikeskus juhatuse liige Kristjan Karis.

Kõnealuse ehitusetapi valmimise tähtaeg on järgmise aasta suve lõpp – siis saab kuulutada keskuse põhiosa valmisolevaks Kääriku spordikeskuse 75. aasta lõpuks.

Karise sõnul on keskus olenemata suurtest ehitustegevustest ja koroonaviiruse levikust arenenud ka klientide huvi poolest. «Eks olukorrad, kus sportlastel oli raske välismaal treenida, leiti tee kodumaistesse spordikeskustesse. Kui eelmine aasta oli raskem, nii majanduslikult kui ka piirangute poolest, siis käesolevat aastat saab kindlasti keskuse ajaloos üheks parimaks nimetada,» märkis spordikeskuse eestvedaja.

Ööbivate spordiklientide arv on juba tänavu kasvanud üle 30 000. Spordirajatiste kasutajate hulka võib tema hinnangul julgelt kolmekordistada. Võrdluseks: 2012. aastal oli ööbivate klientide arv alla 10 000.

Sinna leiavad järjest rohkem tee ka lõunanaabrid. «Loodame, et kui viirusepiirangud kunagi vähenevad, saame uuesti rohkem kliente ka Venemaalt,» lisas ta. Tehvandil toimuvate suusavõistluste ajal on Kääriku ka majutusasutuseks klientidele olenemata lähteriigist.


Pidevalt tööl 30 inimese ringis

Kui pikaks ajaks broneeringuid tehtud on? «Üldiselt me broneeringuid kaugemale kui viis aastat ei tee. Peab tõdema, et järgmiste aastate suved on juba praegu suhteliselt täis broneeritud,» ütles Kristjan Karis.

Põhiosas on keskuse tegevus ja klientide huvi seotud olnud spordiga. «Pööran tähelepanu, et ka matkasport on sport,» märkis ta. «Kui aga rääkida võrdlusest saavutusspordiga, siis võtame vastu ja teenindame ka kliente, kes soovivad pigem nautida suvel Kääriku järve ja meie saunasid või talvel uisuväljal sõbralikult liuelda. On ka järjest rohkem kliente, kes soovivad põgeneda linnamürast ja nautida Lõuna-Eesti kuppelmaastiku rahu ja ilu.»

Pidevalt on Kääriku spordikeskuses tööl umbkaudu 32 inimest. Kiirematel aegadel, eriti suveperioodil võetakse appi piirkonnast noori nii puhastusteenindusse, kööki kui ka spordirajatistele.

Suurem vajadus tööjõu järele tuleneb vahetuvatest laagritest: spordikeskus peab sisuliselt kolme tunni jooksul suutma öelda «Jällenägemiseni!» ja «Tere tulemast!» 350 inimesele.


Maailma parim spordikeskus

Tulevikust rääkides mainis Kristjan Karis, et kaugemale vaadates peab spordimeka teenuse tase olema parim ja sobima klientidele.

«Peame kogu aeg arvestama sellega, et ka meie klientide soovid muutuvad. Viimane võib-olla nii mugavuse kui ka uute rajatiste poole pealt. Ei saa varjata, et tulevikuvisioone oleme juba teinud, aga praegu on kindlasti vara sellest täpsemalt rääkida,» lausus ta.

«Igal juhul peame siiski õigustama meie endi pandud nime «Maailma parim spordikeskus». Üldine eesmärk on tihendada oluliselt tööd teadusasutustega ning võimalike erasektori spordiinnovatsiooni asutustega, et anda sisu nii sporditeadustele kui ka meie klientidele.»


Väljavõte artiklist "Spordimeka, mis aina uueneb ja areneb" Lõuna Eesti Postimees 10.12.2021